• אטרקטיבי פינוי דירות

איך להתמודד עם פינוי דירה של נפטר

החודש שאחרי מותו של אדם אהוב יכול להיות קשה ומלא בדאגות.

כאילו שהאובדן עצמו לא מספיק, פתאום יש לך רשימה ארוכה של מטלות, לעיתים עם יעדים מאוד קרובים לטיפול.


פינוי ארון של נפטר

הטיפול בעזבון הוא משימה תובענית, אך אינך צריך לעשות זאת לבד.

ערכנו לך מדריך שמפרט שלב אחר שלב איך מטפלים בניקיון ופינוי דירת ההורים עם טיפים ממומחים לפינוי עזבונות, שיעזרו לך להתמודד עם העבודה עם כמה שפחות לחץ ודאגה מיותרת.


1. אבטח את הבית

יתכן שלא תנקה את הבית מיד, אך אתה צריך לאבטח את רכושו של יקירך בהקדם האפשרי. אתה אף פעם לא יודע למי יכול להיות מפתחות לבית שלו. על מנת להגן על חפציהם, הקפד להחליף את המנעולים מיד לאחר האירוע. אם יש שוכרים, פנו אליהם כדי למצוא את הפתרון הטוב ביותר לאבטחת הנכס.


2. מעקב אחר מסמכים חשובים

לפני שאתה מתחיל לחפור ולהזיז פריטים, ודא שיש לך את המסמכים החיוניים הדרושים כדי לטפל בחשבונות לתשלום המנוח וענייניו האחרים. ברגע שאלו ממוקמים ומונחים במקום מאובטח, תוכלו להפנות את המיקוד שלכם לניקיון בית המנוח. המסמכים החשובים כוללים:


חשבונות כרטיסי אשראי

חשבונות עבור חברות שירות

סיסמאות ושמות משתמש עבור חשבונות מקוונים

חשבוניות, קבלות או ניירת המאמתת חפצי אומנות או תכשיטים

שלם דוחות וסגור קצוות

תשלומי משכנתא, חובות ותשלומי רכב

פוליסות ביטוח, צוואות

כרטיס ביטוח לאומי


3. קרא את הצוואה

אם מותו של יקירך היה צפוי, ייתכן שאתה כבר יודע מה רצונם. אך אם מותם היה פתאומי, הקפד לקרוא בעיון את הצוואה לפני שתתחיל בניקוי העזבון. רוב הצוואות הן פשוטות, אך חלקן מסובכות יותר מאחרות ועשויות להצריך מעורבות עורך דין. שים לב שמבצע הצוואה צריך לבחור את עורך הדין אם יש צורך בכך.


מה קורה אם אדם אהוב נפטר ללא צוואה?

כאשר קרוב משפחה נפטר ללא צוואה, חלוקת הרכוש יקבע לפי חוקי המדינה. צור קשר עם אנשי מקצוע בתחום כדי לדעת איך להתמודד עם עזבון ללא צוואה.


4. הגדר מגבלת זמן

במקום להשתמש בציר זמן מעורפל לטיפול בניקיון העזבון, בחר תאריך ספציפי והודיע ​​לכל המשפחה, במיוחד אם אתה עומד בפני תאריך יעד של בעל הבית בו גר המנוח. הידיעה שאתה חייב לרוקן את הבית עד X חודש בתאריך Y יוצר תחושת דחיפות גדולה יותר מאשר אמירה שהעבודה חייבת להסתיים "תוך חודש." קביעת תאריך סיום יציב יעזור לך גם לשים את הבית למכירה מהר יותר.


מומחה לניקוי עזבונות נותנת טיפים: "בכל משפחה יש בדרך כלל קרוב משפחה אחד שרוצה לתת מזמנו לטפל ולהוקיר כל מזכרת של המנוח. המפתח הוא פשרה מתונה. זה לא הוגן שקרוב משפחה אחד יגרור רגליים במשך חודשים רבים ולעיתים אפילו שנים. "


ניקיון העזבון בזמן האבל

חלק מניקוי בית לאחר מותו של אדם אהוב הוא למידה כיצד לעבוד בתוך תהליך האבל שלך. אין דרך אחת שמתאימה לכולם להתמודדות עם הרגשות האלה. תהיה נחמד לעצמך בכל דרך שתוכל, הרשה לעצמך לקחת הפסקות כמה שתרגיש שאתה צריך. ותישען על מערכת התמיכה שלך ככל האפשר.


5. מיין את הפריטים

כשאתה מתחיל לנקות את העזבון, אל תתן לכל המשפחה להסתובב בכל הבית ממש מיד. ראשית עבור בכל חדר ותעיף מבט חטוף לראות אם ישנם פריטים שכדאי לתת להערכה ותאסוף אותם לאזור אחד גם אם אינך בטוח מה הם שווים. אנו ממליצים לקבל הערכות על יצירות גדולות, כמו אמנות יפה, עיצוב עכשווי או ריהוט עתיק, כסף, תכשיטים ועתיקות, אם המנוח היה אספן של פריט ספציפי, כמו מטבעות או בולים, כדאי להעריך גם את הנכס הזה. פריטים רגשיים אחרים כמו סוודר ישן או ציוד סריגה שמור בערימה נפרדת.


טיפ לניקיון העזבון:

לפנות זבל תוך כדי.


יתכן שיהיה לך קשה רגשית לפנות דירה ולהשליך פריטים מסוימים לפח, אבל פריטים אחרים - כמו רהיטים שבורים בצורה קשה - שבוודאות לא תרצה לשמור יהיו יותר קלים לפינוי. לאחר הוצאת האשפה הראשונית, האזור יהיה הרבה יותר ברור לטיפול ומיון.


6. קבל הערכה

שכירת שמאי תקל הרבה יותר על קביעת הפריטים החשובים מספיק למכירה ואלו לחלק בין המשפחה. רובנו לא מקצועיים לקבוע מה נחשב לנכס יקר לבדנו. הערכה מספקת למבצע הטיפול בעזבון מלאי חזותי מפורט של כל הנכסים בבית, זה יכול לשמש לחלוקה שוויונית בין היורשים. במקרים מסוימים השמאי יוכל גם להעלות מידע חדש על ירושה שהמשפחה לא הייתה מודעת לה, כמו ייחוס אמנים או ערך במקרים בהם הדרישה בשוק לאמן גדל.


7. הכניסו את המשפחה

עכשיו הגיע הזמן להכניס את המשפחה לבחור את מה שהם רוצים לשמור. אם קרובי משפחתך בדרך כלל מסתדרים ולא היו חילוקי דעות גדולים לגבי העזבון או תהליך הניקיון הביתי, ייתכן שתבחר יום בו כולם יבואו בבת אחת. בדרך זו, אם מספר אנשים רוצים את אותו פריט, הם יכולים ללבן את הדברים מייד, ולתת לתהליך להתקדם.


לעומת זאת, אם יש מתחים במשפחה, הכנסת קבוצות קטנות יותר של קרובי משפחה בכל פעם יכולה לגרום לתהליך להיות פחות זורם. התחל עם משפחתו הקרובה של המנוח, אחר כך אותם קרובים וחברים שהם היו הכי קרובים אליו ואז כל השאר. תן לכל קבוצה לעבור בבית ולהניח פתקים דביקים עם שמם על כל הפריטים שהם רוצים. קשר בין אלה שבחרו את אותם פריטים והזכר להם שהם צריכים להגיע להסכמה עד לתאריך היעד שקבעת לניקוי העזבון.


8. תרמו כל הפריטים שלא נטענו

אם יש פריטים שמישים במצב טוב שנשארו לאחר שכולם טענו, בחר צדקה מתאימה ופנה אליהם לקביעת טנדר. אם קרוב משפחתך גר במתקן טיפול, שקול לתרום חלק מחפציהם למטפלים שלהם שאולי פיתחו מערכת יחסים מיוחדת עם יקירך.


איש מסיר ספה במהלך ניקוי האחוזה

9. הסר פריטים לא רצויים


41 צפיות0 תגובות

היום מראים לג'אנק את הדלת!

תודה! ההודעה נשלחה בהצלחה